E hënë, 16 Maj, 2022
27.5 C
Tirana

Emri/ Kush është noterja që iu vendos tritol në makinë

Gjatë mbrëmjes së djeshme, një notereje në Tiranë i kishin vendosur lëndë plasëse në makinën e saj. Një sasi e vogël tritoli ishte vendosur në pjesen e parme të makinës tip “Range Rover” me targë AA199 YS.

Mësohet se në momentin e shpërthimit, makina ka qenë e parkuar. Ngjarja është shënuar rreth orës 23:00 të së premtes, në zonën e “Komunës së Parisit” në kryeqytet, ndërsa sipas policisë makina është në pronësi të një ish-noteres, Rezarta Koçi.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 23:05, tek “Komuna e Parisit”, dyshohet se në mjetin e parkuar në pronësi të shtetases R. K, ka plasur një sasi e vogël lënde plasese, ku ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit dhe sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...