E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Rezarta Koçi

Artan Hoxha plas ‘bombën’, ja kush qëndron pas atentatit kundër noteres

Gazetari Artan Hoxha, ka zbuluar disa detaje që mund të hedhin dritë mbi atentatit e pak ditëve më parë kundër noteres në Tiranë. Mbrëmjen...

Dje i vunë tritol makinës/Zbardhet dokumenti pse i ishte hequr licensa noteres

Dje, rreth orës 23:05, në një ndër lagjet më të frekuentuara të kryeqytetit, “Komuna e Parisit” ndodhi një shpërthim automjeti. Bëhet fjalë për mjetin...

Emri/ Kush është noterja që iu vendos tritol në makinë

Gjatë mbrëmjes së djeshme, një notereje në Tiranë i kishin vendosur lëndë plasëse në makinën e saj. Një sasi e vogël tritoli ishte vendosur...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...