E diel, 25 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

Komuna e Parisit

Avari në rrjet, ja cila zonë mbeti pa energji elektrike në kryeqytet

OSHEE bën me dije se për shkak të një avarie të shkaktuar në rrjet, ka mbetur pa energji elektrike zona e “Komunës së Parisit”. Sipas...

Hekuran Billa u nxor në pritë nga e dashura, 26-vjeçarja u përdor si “karrem” nga Viktor Marku

Në ekzekutimin e Hekuran Billës ka marrë pjesë edhe një vajzë 26-vjeçare. Ajo është Adjola Lakra, e cila është arrestuar nga uniformat blu ditën...

Identifikohet autori i ekzekutimit të Hekuran Billës, mori hakun e të vëllait

Policia ka identifikuar autorin e vrasjes së Hekuran Billës, në atentatin e dy netëve më parë në Komunën e Parisit, në Tiranë. Sipas BalkanWeb, si...

“Autori mbante kapele dhe shall”, ja kë kishte takuar më herët Hekuran Billa

Personi që ka qëlluar mbi 40-vjeçarin Hekuran Billa, mbante në kokë një kapele të zezë me strehë, si dhe një shall për të mos...

Shmangën kamerat e sigurisë, autorët ndoqën dhe qëlluan me 11 plumba ndaj Billës

Atentati i mbrëmshëm ndaj Hekuran Billës në zonën e Komunës së Parisit nuk është regjistruar nga kamerat e sigurisë. Dyshohet se autorët e kanë zgjedhur...

Ekzekutimi i 40-vjeçarit/ Billa ishte liruar me kusht, premtoi se do niste punën si korrier

Dalin detaje nga atentati i mbrëmjes së djeshme, ku mbeti i vdekur shtetasi Hekuran Billa. Mësohet se viktimës i kishin mbetur edhe 5 vite burgim...

E eliminuan për hakmarrje? Zbulohet e shkuara e errët e 40-vjeçarit

Hekuran Billa u ekzekutua mbrëmjen e sotme në zonën e Komunës së Parisit, në Tiranë. 40- vjeçari nga Kukësi u qëllua ndërsa ishte duke...

Të shtëna tek Komuna e Parisit në Tiranë

Së fundmi janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri tek Komuna e Parisit në Tiranë. Dyshohet për një viktimë. Raportohet se zona është rrethuar nga forca...

Me kapuç dhe me levë në dorë, shuma që autori vodhi në institucionin financiar

Zbardhen detaje të reja në lidhje me grabitjen e ndodhur në zonën e Komunës së Parisit. Bëhet me dije se një person i cili kishte...

Grabitet institucioni financiar te Komuna e Parisit

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë. Dyshohet se pre e kësaj grabitjeje të ketë rënë fondi...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...