E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Përplasje e ashpër me armë në Athinë, plagoset një shqiptar

Një shqiptar ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë që kanë tronditur mëngjesin e sotëm kryeqytetin grek. Ngjarja ndodhi në kryqëzimin e rrugëve Marni dhe Aristotelous. Policia gjeti një makinë të vjedhur, shoferi reagoi dhe policia qëlloi.

Pak para orës 09:00, anëtarët e ekipit DI.AS gjetën një automjet “Peugeot” i cili drejtohej nga një burrë në kryqëzimin e rrugëve Marni dhe Aristotelous në sheshin Vathi.

I japin sinjal që të ndalojë, dhe gjatë kontrollit konstatohet se automjeti është vjedhur, ndërsa shoferi me origjinë shqiptare reagon, shtyn policin dhe futet në automjet. Më tej kthehet prapa për ta shkelur.

Oficeri i policisë i DI.AS qëllon dy herë. Sipas informacioneve, njëri prej plumbave e ka goditur autorin në këmbë.

Forcat e policisë kanë shkuar në vendngjarje, dhe një ambulancë ka marrë të plagosurin.

Burimi i lajmit: Protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...