E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

shqiptar

38-vjeçari shqiptar humb jetën në Greqi

Një 38-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Greqi. Raportohet se shqiptari, baba i dy fëmijëve ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti me zetorin...

Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Po na lënë pa bukë

Dhjetëra të burgosur shqiptarë në Greqi ankohen për kushtet çnjerëzore që mbahen në qeli. Në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërritën dhjetëra video ku...

U gjet me plagë në kokë dhe gjoks, humb jetën shqiptari në Greqi

Një 65-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Greqi, pasi u gjet me plagë të rënda në gjoks dhe kokë. Sipas mediave greke, shqiptari është gjetur...

36-vjeçari shqiptar humb jetën në burgun grek

Një 36-vjeçar shqiptar i burgosur në Greqi ka humbur jetën. Raportohet se 36-vjeçari është rrëzuar mbrëmjen e kaluar në qeli, në burgun e Trikala dhe...

Shtypi shqiptar si “përmbarues i korrupsionit”

Nga Mero Baze Nuk dua të bëj një listë të gjatë gazetarësh shumë të njohur që kanë lëvizur mes punës së gazetarit dhe asaj të...

Kërkohej ndërkombëtarisht, arrestohet shqiptari në Tiranë

Një shtetas shqiptar në kërkim nga drejtësia italiane për trafikim të lëndëve narkotike, është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Policia bën me dije se...

I infektuar me COVID-19, ndërron jetë publicisti i njohur shqiptar

Publicisti i njohur shqiptar, Ilir Hashorva, i cili ishte infektuar me COVID-19, ka ndërruar jetë në SHBA. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga...

Shqiptari refuzoi të dorëzohej, ekzekutohet nga policia (Emri)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të enjten në New Jersey, SHBA, ku një shqiptar është ekzekutuar nga policia pasi refuzoi të dorëzohej. Sipas mediave...

Emri/ Tuba e ujit merr në qafë 32-vjeçarin shqiptar në Angli

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar në Angli, pasi policia i gjeti 140 rrënjë kanabis në shtëpinë ku ai banonte. Ka qenë një tub uji ajo...

Rrëfimi i shqiptarit 28-vjeçar i prekur me COVID-19

Në mesin e rreth 820 mijë të infektuarve me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara ishte edhe një shqiptar 28-vjeçar nga New York-u. Majlind Aliju kreu...

Të fundit

Akuzohen për vepra të rënda, ekstradohen nga Franca dhe Italia dy persona

Dy shqiptarë të cilët akuzohen për vepra të rënda penale janë ekstraduar sot nga Franca dhe Italia. Policia njofton se nga ZQK Interpol Tirana u...

Deputetja zbulon prapaskenat e sherrit në Kuvendin e Kosovës

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka folur në lidhje me incidentin e shënuar ditën e djeshme në Kuvendin e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook,...

Thellohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

Një lajm i keq vjen nga Ministria e Shëndetësisë, teksa mësohet se 4 persona të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi. Në 24 orët e...

Rekord rastesh të reja infektimi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 93 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Nga këto, 62 prej tyre...

Manastirliu: 10 rregulla për një sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të higjienës distancimit social. Manastirliu...