E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Novara, italiani 63 vjeçar vret me thikë fqinjin shqiptar

Mediat italiane kanë pasqyruar një ngjarje të rëndë në Itali, ku një shqiptar i identifikuar si Caf Nikaj, është vrarë me thikë nga fqinji i tij, pas disa mosmarrëveshjesh që kishin pasur kohët e fundit. Ngjarja ndodhi këtë të shtunë e sipas mediave, shqiptari 59-vjeçar ka ndërruar jetë në spital, pasi s’ka mundur t’i bëjë ballë plagëve të marra.

Ndërkaq, autori është identifikuar si Lorenzo Rivani, 63-vjeçar italian. Gazeta “La Repubblica” shkruan se shqiptari është qëlluar nga një fqinji i tij italian, në kulmin e një konflikti mes palëve.

Mësohet, se fillimisht shqiptari dhe autori kanë debatuar disa çaste. Më pas 57-vjeçari është larguar me shpejtësi, ndërsa italiani e ka ndjekur pas dhe e ka qëlluar disa herë me thikë pranë një nënkalimi të qytetit të Novarës.

Sipas mediave, kanë qenë këmbësorët ata që e panë shqiptarin në rrugë dhe njoftuan ambulancën menjëherë, por 57-vjeçari nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve të shumta. Ndërsa autori u tha policëve se ai e vrau shqiptarin për t’u vetëmbrojtur, por versioni i tij mbetet për t’u verifikuar pasi tani ai ndodhet në paraburgim.

Artikulli i medias italiane
                                                           Artikulli i medias italiane

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...