E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

italian

Diplomohet në moshën 96-vjeçare, historia e italianit Xhuzepe Paterno (VIDEO)

Për shumë njerëz, vitet e pensionit janë të zymta, dhe shërbejnë për t’u përgatitur shpirtërisht për ikjen një ditë nga kjo botë. Por jo...

Theu arrestin shtëpiak, gazetari italian zihet ‘mat’ nga policia në një restorant

Gazetari i njohur italian, Emilio Fede, është arrestuar pasi theu masën e “Arrestit shtëpiak”, dënim i marrë për akuzën e evazionit fiskal. Sipas “Corriere Della...

Mjeku italian: Virusi në fillim ishte si tigër, tani është si mace

Mjeku italian Matteo Bassetti deklaroi së fundmi se koronavirusi po zbutet. Ai theksoi se virusi fillimisht ishte si tigër, ndërsa aktualisht është si mace. “Virusi po...

Spanjë/Një turist italian konfirmohet me koronavirus, shtohen masat e kontrollit

Një rast tjetër me koronavirus është regjistruar në Spanjë. Sipas mediave vendase, bëhet fjalë për një turist italian i cili u shtrua në spital pak...

TAP nis së shpejti ndërtimin e seksionit detar nga bregdeti italian

Seksioni nëndetar i tubacionit Trans Adriatik (TAP) nga brigjet italiane do të fillojë së shpejti, raporton media azere Trend duke cituar një deklaratë të...

Nga skllevër në drejtues shtetëror, si familja shqiptare udhëhoqi Xhenovan

Xhenova ka qenë qendër e multi-kulturave që prej antikitetit. Qyteti i marinarëve është një nga vendet ku gjenden më shumë etni dhe besime të...

Ndeshja e bamirësisë/ Lista e yjeve të futbollit që do zbresin në ‘Air Albania’

Publikohen emrat e futbollistëve që do të zbresin mbrëmjen e 10 janarit në stadiumin e ri “Air Albania” për ndeshjen e bamirësisë. Të ardhurat nga...

Rikthehet italiani, Partizani prezanton trajnerin e ri

Adolfo Sormanin do të jetë zyrtarisht trajneri i ri i Partizanit. Mësohet se ai ka firmosur një kontratë 2.5 vjeçare me demat e kuq....

Peshkaqenët mund të jetojnë deri në 500 vite

Peshkaqenët e Grenlandës, janë disa prej kafshëve më të vjetra që ekzitojnë në planetin tonë. Studiuesit kryen testin e karbonit mbi një peshkaqen të këtij...

“E kotë të qëndrosh për të ngrohur kolltukun”, dorëhiqet ministri italian

Ministri italian i Arsimit Lorenzo Fioramonti i Lëvizjes “5 Yjet” ka dhënë dorëheqjen. Raportohet se ai ka deklaruar se: “është e kotë të qëndrosh në...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...