E premte, 15 Janar, 2021
1 C
Tirana

Theu arrestin shtëpiak, gazetari italian zihet ‘mat’ nga policia në një restorant

Gazetari i njohur italian, Emilio Fede, është arrestuar pasi theu masën e “Arrestit shtëpiak”, dënim i marrë për akuzën e evazionit fiskal.

Sipas “Corriere Della Sera”, Fede u arrestua teksa ishte duke darkuar me gruan e tij, Diana De Feo, në një restorant, në Napoli.

“Arrestimi im? Ishte një gjë e tmerrshme. Kisha ditëlindjen dhe nga Milano vendosa që me mbarimin e arrestit shtëpiak të ikja për të kaluar dy ditë me gruan time. Ne shkuam në restorant për të ngrënë një picë, kur karabinierët arritën atje, duke më njoftuar për arrestimin për krimin e evazionit. Jam larguar nga Milano kur ende nuk kisha marrë nënshkrimin në shërbimet shoqërore, kjo është akuza që më bëhet. U shoqërova në hotel dhe tani as nuk mund të shikoj nga dritarja. Unë jam klaustrofobik, u operova dhe mezi mund të eci, duhet të shoqërohem dhe me shkop. Ishte një arrestim para të gjithëve, jam i tmerruar, se si mund të marrin ashtu një qenie njerëzore, e jo më Emilio Feden”, tha gazetari.

Gazetari 89-vjeçar ishte me gruan e tij në një restorant në Napoli, kur u ndalua nga 2 policë me veshje civile. Këta të fundit i komunikuan se kishte thyer arrestin shtëpiak.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...