E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

arrestohet

FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar ditën e sotme këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Bëhet me dije se këngëtarja nga Kosova është kapur me...

Zbulohet laboratori në Shkup që falsifikon testet e COVID-19, arrestohet një shqiptar

Një shqiptar i Maqedonisë është arrestuar në pikën kufitare të Hanit të Elezit. Ai paraqiti te autoritetet kufitare një test të falsifikuar. Pas kësaj...

Shqiptari kapet ‘mat’ në plantacionin me kanabis në Itali

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap në një zonë të pyllëzuar duke u kujdesur për një plantacion me kanabis. Shtetasi shqiptar po...

Qëlloi dy persona me armë zjarri, arrestohet i dyshuari

Është arrestuar autori i dyshuar për plagosjen me armë zjarri të babë e bir. Ai është një 39-vjeçar me inicialet A. Ll dhe është...

“Më prekte në zonat intime”, arrestohet 66-vjeçari që ngacmonte të miturin

Policia ka arrestuar një 66-vjeçar nga Berati, i cili akuzohet për ngacmim seksual ndaj një të mituri. Bëhet me dije se në pranga ka rënë...

Arrestohet McGregor, akuzohet për ngacmim seksual

Conor McGregor është arrestuar ditën e sotme, nga policia në Korsikë të Francës dhe akuzohet për ngacmim seksual. “Pas një denoncimi në 10 shtator për...

Përdorte foton e Canës për të joshur vajzat, 39-vjeçari francez akuzohet për abuzim seksual

Një 39-vjeçar nga Franca është akuzuar për ngacmim seksual ndaj 4 grave me të cilat ishte njohur në aplikacione takimesh. David Gabrieli, i cili jeton...

Foto/ Kush është gjyqtarja Mimoza Margjeka që mori 6 mijë euro për ‘ndryshim’ mase sigurie

SPAK urdhëroi sot arrestimin e ish-Gjyqtares së Durrësit, Mimoza Margjeka, pasi bashkëshorti i saj ka marrë ryshfet një shumë prej 6 mijë euro për...

Ndryshoi mbiemrin për t’ju shmangur arrestimit, shqiptari kapet pas 5 vitesh

Një 44-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në Bari të Italisë, pasi ishte dënuar me dy vite burgim për drogë në 2011. Bashkim Cenkollari ndryshoi...

U rrëmbye një ditë më parë, arrestohet në kufi opozitarja Maria Kolesnikova

Autoritetet kufitare të Bjellorusisë thanë se Maria Kolesnikova, një ndër anëtaret kryesore të opozitës, u arrestua të martën në mëngjes kur do të kalonte...

Të fundit

Voltana Ademi reagon pas padisë së Këshillit Bashkiak: “Kam zbatuar detyrën me korrektësi”

Ditën e djeshme u ngrit një padi ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi nga Këshilli Bashkiak në Shkodër për zëvendësimin dhe emërimin e anëtarëve...

Meta citon profesorin e njohur: Pa pjesëmarrjen e të rinjve demokracia do të mbetet e mangët

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë një analizë të profesorit të njohur Bajram Hysa për demokracinë, duke e cilësuar këtë analizë një apel për...

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Beratit, merrte rryshfet për të liruar të burgosurit

Është pezulluar nga detyra drejtori i Burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi i cili akuzohet “për kryerjen e veprimeve arbitrare”. Këlliçi nuk i raportonte sjelljet e...

Futi drogë për një të dënuar, arrestohet stomatologu i burgut 313

Është arrestuar nga Policia stomatologu i burgut 313 në Tiranë, pasi ka futur drogë në ambientet e kësaj IEVP-je për një të dënuar. Mësohet se...