E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

gazetari

“Zhidro u qëllua me snajper”/ Artan Hoxha: Nëse do shpërthente tritoli, rrafshohej pallati

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaje të tjera nga ekzekutimi i Lefter Zhidros në Elbasan, nga forcat RENEA. Sipas gazetarit, nëse armatimi që 71-vjeçari kishte...

Ndërron jetë në SHBA gazetari shqiptar

Gazetari i njohur nga Kosova, Sulejman Gashi, ka ndërruar jetë ditën e sotme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi bëhet i ditur nga i...

“Largimi nga Barcelona”/ Gazetari argjentinas: Messi e ka marrë një vendim, e zyrtarizon sot

Largimi i mundshëm i Lionel Messi-t nga Barcelona vijon të jetë kryefjala e këtyre ditëve në botën e sportit. Së fundmi, gazetari argjentinas, Martin Arevalo,...

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Tentoi të nisë negociatat dje me Lukashenkon, e pabesueshme

Gazetari i BILD, Peter Tiede, ka reaguar lidhur me faktin se Edi Rama mund të negociojë krizën politike në Bjellorusi si kryesues i OSBE-së. Përmes...

Gazetari i njohur rezulton pozitiv me koronavirus

Gazetari i njohur nga Kosova, Berat Buzhala ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Buzhala e ka konfirmuar vetë lajmin përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan...

Theu arrestin shtëpiak, gazetari italian zihet ‘mat’ nga policia në një restorant

Gazetari i njohur italian, Emilio Fede, është arrestuar pasi theu masën e “Arrestit shtëpiak”, dënim i marrë për akuzën e evazionit fiskal. Sipas “Corriere Della...

“Aplikoni tani”, Ambasada Amerikane jep njoftimin e radhës

Ambasada Amerikane ka përcjellë një njoftim me rëndësi për studentët e gazetarisë. Në njoftimin e shpërndarë në Facebook, thuhet se nëse jeni student gazetarie,...

“Policia arrestoi gazetarin teksa po raportonte”, Artan Hoxha publikon pamjet që tronditën botën

Gazetari Artan Hoxha ka pasqyruar gjendjen e jashtëzakonshme në të cilën ndodhet qyteti i Minnesotas, pas shpërthimit të protestave të dhunshme. Shkak i këtyre...

Gazetari hedh dyshimet: Kim Jong-un inskenoi qëllimisht “fundin” e tij

Një gazetar australian pretendon se Kim Jong-un mund të ketë inskenuar vdekjen e tij, për të ekspozuar tradhtarët e rrethit të brendshëm. Sipas James Morrow,...

Poli Hoxha: Ja kush ka qenë banda më e egër në historinë e Shqipërisë

Gazetari Poli Hoxha është shprehur se sipas tij banda më e egër në historinë e vendit ka qenë ajo e Lushnjës. I ftuar në emisionin...

Të fundit

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...