E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Gazetari turk godet me shuplakë teknikun e audios gjatë transmetimit (VIDEO)

Gazetari turk, Muharrem Sarikaya, gjatë një transmetimi ka goditur me shuplakë një teknik audioje. Gazetari ka kërkuar falje pas incidentit, por tekniku ka ngritur padi kundër tij.

Gazetari i HaberTurk, Muharrem Sarikaya kërkoi falje, por gazeta i dha fund bashkëpunimit me të.

Sindikata e Gazetarëve dënoi incidentin, dhe tha në një deklaratë: “Dënojmë aktin e egër të gazetarit Muharrem Sarikaya kundër zhurmës teknike të Ahmet Demirit. Presim një falje nga Sarikaya”.

Ndërsa video u bë virale në të gjitha rrjetet sociale në vend, gazetari i HaberTurk ka kërkuar falje, por tekniku ka deklaruar se do të bëjë padi.

Megjithatë, disa përdorues të Twitter-it në postimet e tyre thanë se kërkimi i faljes së Sarikaya nuk ishte i mjaftueshëm, dhe se ai duhet të përjashtohej nga profesioni.

Pak më vonë u bë e ditur se gazeta i dha fund bashkëpunimit me gazetarin e njohur.

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mbërrijnë në Athinë “përbindëshat” e ajrit, grekët organizohen përballë turqve

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...