E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Gazetari lë raportimin LIVE dhe largohet: Po më vjedhin shtëpinë!

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një gazetari televiziv iu desh të ndërpresë transmetimin e drejtpërdrejtë – pasi mësoi se po i vidhnin shtëpinë teksa ai dilte në transmetim. Argjentinasi Alejandro Pueblas u tha shefave të tij të televizionit se do t’i duhej të hiqte mikrofonin dhe të nxitonte të kthehej në shtëpinë e tij sepse e kishin grabitur.

Alejandro, i cili punon për kanalin e lajmeve Cronica HD dhe po raportonte drejtpërdrejt nga Florencia Varela, tha: “Ata sapo kanë hyrë në shtëpinë time. Ata thyen një dritare. Më fal, por duhet të iki. Unë kam njerëz brenda shtëpisë time. Po e shqyejnë”.

Ndërsa prezantuesi i studios Esteban Trebucq pyeti nëse mund të bënte diçka për të ndihmuar Alejandro-n, thirri adresën e tij dhe iu lut: “Më duhet një makinë policie e dërguar atje urgjentisht”.

Pak më shumë se një orë më vonë, viktima e vjedhjes pranoi të merrte përsëri mikrofonin e tij – këtë herë jashtë shtëpisë së tij të plaçkitur në Los Hornos në periferi të qytetit La Plata 30 milje në jug-lindje – për të treguar dëmin.

Ai u tha shikuesve që zakonisht dëgjonin raportet e tij të drejtpërdrejta për njerëzit e tjerë që bien viktima të krimeve të përditshme, që godasin argjentinasit, ndërsa pranoi se kursimet e jetës së partneres së tij ishin marrë: “Unë gjithmonë bëja shaka se do të tregoja historinë time një ditë, por kurrë nuk imagjinoja se diçka e tillë do të më ndodhte vërtet”.

“Kjo u ndodh shumë argjentinasve. Ata kthehen në shtëpi dhe shohin se dikush ua ka bërë këtë. Kjo ndodhi në një qytet qendror në Los Hornos. Kjo është shtëpia ime. Erdha në shtëpi dhe gjeta këtë. Paratë janë zhdukur, televizori është nxjerrë nga priza, gjërat që i përkasin vajzës sime janë marrë. Dhoma e gjumit duket si një bombë në të”.

“Për fat të mirë, vajza ime nuk ishte brenda në atë kohë dhe ishte me mamin e saj. Të jesh në punë dhe të mësosh drejtpërdrejt në TV se dikush ka hyrë në shtëpinë tënde, ndihesh i dhunuar”. Asnjë arrestim nuk është bërë ende, por policia mësohet se ka pamjet e CCTV të personit përgjegjës.

Kolegët e punës së Alejandro-s tani po organizojnë një mbledhje fondesh, në mënyrë që ta ndihmojnë atë të zëvendësojë disa nga sendet që janë vjedhur.

Burimi i lajmit: dailymail. Pershtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...