E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Biznesmeni italian tregon të vërtetat: Jetoja me priftërinjtë, kam kryer krime

“Kam kaluar tetë muaj në një komunitet priftërinjsh pranë Medjugorje. Në Shqipëri kam kryer edhe krime. Por unë i thashë gjithçka prokurorit Petrazzini dhe prokurorit Cantone, ata do t’i bëjnë të ditura detajet”, ka deklaruar Davide Pecorelli.

Pasi u largua nga zyra e prokurorit në Perugia, i lodhur dhe me zë të zbehtë, ai i tha shtypit: “Unë kam katër fëmijë, tre prej tyre janë ende të mitur, ju lutemi bëni punën tuaj në mënyrë profesionale”.

Ai thotë se familja e tij nuk dinte asgjë për atë që po ndodhte dhe shton: “Unë nuk kisha asgjë për të fshehur. Kam kryer gjithsesi krime, për të cilat do të flasë prokurori. Pjesa e parë e historisë është tragjike, por unë nuk do të jem ai që tregon”.

Kush i vuri flakën makinës? Pse ky tjetersim? Përgjigjet janë atje, por ato mbetën brenda mureve të Prokurorisë.

“Ajo që është e sigurt – tha Pecorelli – është se unë kurrë nuk do të jem një sipërmarrës në Itali përsëri”.

Tani ai do të shkojë në shtëpi te familja e tij. “Unë nuk kisha qenë në kontakt me askënd muajt e fundit – thotë ai – të dashurit e mi më panë përsëri kur u ktheva nga ishulli Montecristo”.

Më 6 Janar, makina tip Skoda e 45-vjeçarit Davide Pecorelli u gjet duke u djegur në Gjegjan të Pukës. Brenda mjetit u gjetën mbetjet kockore dhe sende personale të Pecorellit. Ende sot e kësaj dite nuk dihet kujt i përkasin mbetjet kockore.

Ndërsa më 17 shtator, në Itali u shfaq Davide Pecorelli, i cili është në gjendje të mirë shëndetësore. Ai qëndronte i fshehur në një ishull.

Lexo edhe :   I presin gishtin, i marrin rreth 100 mijë euro. Biznesmeni në gjendje të rëndë

Burimi i lajmit: arezzonotizie. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...