E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t’i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët sa ky italian.

Ai u paraqiti punonjësve shëndetësorë në Biella, në veri-perëndim të Italisë, një krah të rremë të bërë nga silikoni. Por pavarësisht ngjyrës së saj e cila të ngjante mjaft realiste, askush nuk u mashtrua nga gjymtyrët.

Burri, rreth të 50-ave, u raportua në policinë lokale të enjten mbrëma, raporton agjencia e lajmeve AFP.

“Rasti kufizohet më qesharaku”, tha kreu i qeverisë rajonale të Piemonte, Albert Cirio, në një deklaratë në Facebook.

Një akt i tillë ishte “i papranueshëm përballë sakrificës që ka bërë i gjithë komuniteti ynë gjatë pandemisë, për sa i përket jetëve njerëzore, kostos sociale dhe ekonomike”, shtoi ai.

Burimi i lajmit: BBC. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...