E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Moti bën kthesë të papritur, nesër priten reshje shiu

Nesër priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, por lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Vlorë.

Territori shqiptar, në orët e para të ditës do të jetë me vranësira të shumta dhe reshje shiu. Por mesdita dhe pasditja përmirësojnë përkohësisht kushtet atmosferike.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 17 °C
në vendet e ulëta: 10 / 17 °C
në vendet malore: 4 / 11 °C

ERA

Nesër (e premte, dt. 20) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...

Ndryshimi nuk do të vijë asnjëherë prej “ushtarëve” të partive

Nga: Astrit Patozi Ndryshimi në Shqipëri nuk mund të vijë vetëm prej militantëve politikë, sado të përkushtuar dhe të angazhuar që të jenë. Në radhë të...

Komisioni Rregullator miraton fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Rregullator pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka miratuar sot fletën e votimit të propozuar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve. Zgjedhësi do të votojë me...

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të...

Greqia shtyn “lockdown-in”, Athina sërish në izolim nga Covid-19

Greqia ka vendosur shtyrjen e lockdown-it të ashpër në periferinë e Atikës, përfshi kryeqytetin e vendit Athinë dhe zonën e Pireut. Të dhënat shqetësuese epidemiologjike...