E martë, 22 Shtator, 2020
28 C
Tirana

Hafizi: “Nikolla, kliente private e Rilindjes”

Më të lexuarat

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Hajde mos i beso pastaj ato thashethemet”/Meta kryeministër pas zgjedhjeve, Basha president. Patozi ‘trondit’ me deklaratën

Koordinatori i partisë 'Bindja Demokratike', njëherësh ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, duke iu përgjigjur thashethemeve thotë se nuk është aspak surprizë që Meta të bëhet...

Emocione dhe lot në “Historia e Fundjavës”/Emina Cunmulaj, supermodelja me një zemër të madhe

Supermodelja Emina Cunmulaj, ka dëshmuar ndër vite me bashkëpunimin me "Fundjavë Ndryshe" se është një vajzë me "këmbë në tokë" dhe me një zemër...

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

U kap me armë, kush është biznesmeni i pesë hoteleve në Belgjikë që ndodhej në makinë me Fjolla Morinën

Gjatë marrjes në pyetje, këngëtarja Fjolla Morina ka pranuar autorësinë e armës së zjarrit pistoletë tip “Zoraki” dhe 23 fishekë. Ajo ka treguar se...

VIDEO/ Lëshonin thirrje raciste kundër shqiptarëve, dasmorët në Shkup sprapsin grupin e maqedonasve

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e djeshme në Shkup, ku në lagjen "Gjorce Petrov" një grup të rinjsh kanë brohoritur "shqiptar i...

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

“Ishte i paprekshëm”/ Gazetari: Nëse Eldi Dizdari do ishte në Shqipëri, nuk do arrestohej

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka dhënë detaje të tjera lidhur me operacionin “Los Blancos”, ku mes 5 shqiptarëve që bënin pjesë në këtë...

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Mimoza Hafizi pas publikimit të emrave të kabinetit qeveritar “Rama 2” ka reaguar ashpër ndaj Ministres Lindita Nikollë .

Hafizi , përmes një statusi në “Facebook”, shpreh pakënaqësi për rizgjedhjen Nikollës si ministre e Arsimit duke e quajtur atë si marionetë politike.  .

“Ata le të vazhdojnë të përfitojnë, të tallen, të kënaqen, pasi marionetat politike në krye të arsimit do kalojnë lehtësisht çdo akt e ligj në favorin e tyre”,tha ajo.

Kandidatja për deputete e partisë LIBRA, shprehet se marionetat politike në krye të arsimit do kalojnë lehtësisht çdo akt e ligj në favorin e tyre, ndërsa ky është një lajmi i hidhur për studentët, nxënësit e mësuesit.

 Statusi i Mimoza Hafizit: 

Aspak surprizë për askënd vazhdimësia në arsim e Qeverisë!
E hidhur për studentët, për nxënësit e mësuesit, por jo për klientët privatë të Rilindjes. Ata le të vazhdojnë të përfitojnë, të tallen, të kënaqen, pasi marionetat politike në krye të arsimit do kalojnë lehtësisht çdo akt e ligj në favorin e tyre. Duke cënuar pa dhimbje hapësirën e vuajtur të arsimit publik.
Ende shpresoj e besoj të ketë rezistencë, LIBRA do të jetë zëri i vlerave në politikë, në mbrojtje të demokracisë dhe interesit publik. Gjithsesi, më mirë
Sokrat i vuajtur sesa derr i kënaqur!

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Debati për listat e hapura/ Gjiknuri: Krijojnë mundësi që në Parlament të futen njerëz të padenjë

Deputeti Damian Gjiknuri ka folur pas mbledhjes së sotme të Këshillit Politik, duke u ndalur te aspektet negative që mbart implementimi 100% i listave...

Arrestohet në Pogradec siriani që menaxhonte trafikun e njerëzve nga Lindja e Mesme

Ditën e sotme në Pogradec është arrestuar një shtetas sirian. Ai dyshohet se organizonte tarfikun e paligjshëm të klandestinëve që vinin nga Lindja e...

Plagosi 17-vjeçarin në Sukth, kapet pas dy orësh autori

Pas dy orësh kërkim nga policia, është bërë i mundur arrestimi i autorit që plagosi 17-vjeçarin pas një sherri në Sukth. Bëhet me dije se...

“Shkollat në Durrës vatra infeksioni”, Vokshi denoncon testet e C*vid

Albana Vokshi, ka paralajmëruar sot se Durrësi mund të kthehet në vatër infeksioni. Kjo për shkak se në shumë shkolla atje nuk po bëhen testimet...

VIDEO/ Tronditet sërish Libani, shpërthen depoja e armatimeve

Një tjetër shpërthim është regjistruar sot në Liban, pas atij të muajit gusht që i mori jetën dhjetëra njerëzve. Sipas Reuters, një depo armësh që...