E enjte, 29 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

reagon

Pse u arrestua Hysni Gucati? Reagon Zyra e Prokurorit të Specializuar

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka reaguar lidhur me arrestimin e kreut të Organizatës së Veteranëve të UÇK, Hysni Gucatin. Në komunikatën zyrtare për mediat, thuhet...

Balla reagon pas vrasjes së 71-vjeçarit: Askush s’mund të guxojë të rrezikojë jetën e efektivëve!

Taulant Balla ka reaguar pas ekzekutimit të 71-vjeçarit Lefter Zhidru nga forcat RENEA në Elbasan. Balla thekson se policia bëri gjithçka mundi dhe ashtu siç...

Anti-plumbi shpëtoi efektivët nga breshëria, policia reagon pas ekzekutimit të 71-vjeçarit

Policia e Shtetit ka dalë me një njoftim zyrtar për mediat, lidhur me çështjen e 71-vjeçarit që u ekzekutua sot nga RENEA në Elbasan,...

Darka me Mitsotakis, reagon Rama: Marrëdhëniet drejt shkëlqimit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me takimin që pati mbrëmjen e sotme me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. “Athinë...

Nënshkrimi i marrëveshjes nga Hoti dhe Vuçiç, reagon Shtëpia e Bardhë

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, ka ardhur edhe reagimi i Shtëpisë së Bardhë. Zv/sekretari për...

“Vetëvrasjet në Sanatorium”, reagon mjeku i njohur: Përse ndryshojnë mjekimet tek pacientët me Covid-19?

Në harkun kohor të disa ditëve në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Sanatorium janë vetëvrarë dy persona. Këto ngjarje tragjike kanë sjellë reagime, e ndër...

Drogë në makinën e bashkisë, reagon Majlinda Bufi

Pas vënies nën hetim të shoferit të kryetares së Bashkisë, Majlinda Bufi pasi u kap me drogë në makinë, ka ardhur edhe reagimi i Bashkisë...

Marrëveshja për qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut, reagon Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar lidhur me marrëveshjen për qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi i...

Artan Hoxha: Greqia shtyp shqiptarët, kur i tregon vendin qurraviten tek NATO

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Kakavijë, ku mijëra njerëz kanë mbetur të bllokuar në radhë për...

Rama tjetër reagim për Kakavijën: Nuk do t’i lemë asnjë minutë vetëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për situatën kaotike të krijuar në Kakavijë, ku prej ditësh qindra qytetarë kanë mbetur të bllokuar. Përme një postimi...

Të fundit

Infektohet Belinda Balluku, ministrja futet në izolim

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, është infektuar me COVID-19. Lajmi në fjalë është bërë publik nga vetë ministria, e cila njofton se Balluku...

Pranga 45-vjeçares në Tiranë, qeshi para kryeministrit Rama

Një grua është arrestuar, pasi ka qeshur me zë të lartë para kryeministrit Edi Rama. Ndoshta kjo duket paradoksale, por kjo situatë qesharake është...

Dita nis me diell, por priten surpriza nga mesdita/Temperaturat për sot

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në vendin tonë. Por mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave, duke gjeneruar shira afat shkurtër...

Horoskopi 29 tetor, zbuloni shenjat me fat

Dashi Në frontin e punës, ju me të vërtetë dëshironi të ndryshoni mjedisin tuaj: kushtojini vëmendje të kaluarës, keni disa probleme në lidhje me hipotekat...

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...