E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

është

Basha: Vendin e qeverisin bandat dhe klanet mafioze, ja cila është rrugëzgjidhja

Në përfundim të mbledhjes së grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha në hodhi akuza të rënda ndaj qeverisë, kur tha se vendin...

Bankat pranojnë dështimet, ja sa milionë euro është shifra e kredive të humbura

Bankat tregtare në vend janë përfshire në një proces intensiv të fshirjes së kredive të këqija qysh kur Banka e Shqipërisë nxori një rregullore...

Topalli: Basha është kryetar vetëm se do Berisha

Ish-nënkryetarja e PD, Jozefina Topalli në emisionin “Oktapod” ka preferuar të mos japë detaje për aksionin politik që do të ndjekin, por ajo ka...

Arsenal në avantazh, është Lacazette (Video)

Një goditje dënimi e ekzekutuar në mënyrë perfekte nga Sanchez, godet traversën pas një devijimi të lehtë nga devijimi i portierit të West Brom....

5 të kuq dhe vetëm tre gola, ky është derbi Stambollit

Derbi i Stambolli fitohet nga Fenerbaçe 2 me 1 Beshiktash, por kjo ndeshje që u zhvillua një natë më parë i ka pasur të...

Telefoni me kamerat më të mira është …

Apple ka goditur (përsëri) me kamerat në telefonat e saj më të rinj, sipas disa rishikimeve të hershme. iPhone 8 ka një kamera primare 12MP...

A është penduar Berisha që është bërë deputet?

Ajo që parashikohej rëndom para zgjedhjeve të fundit të përgjithshme ishte se Sali Berisha, kryetari i nderit të Partisë Demokratike nuk do të kandidonte...

Haradinaj: Demarkacioni është gabim i së kaluarës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se Marrëveshja për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, është një temë që qeveritë paraprake...

iPhone 8 do të kushtojë 1,000 euro, ja cila është arsyeja

iPhone 8 pritet që të prezantohet në një ngjarje të veçantë më 12 shtator dhe të kushtojë diku rreth 999 dhe 1,200 dollarë –...

Ramush Haradinaj: Në Kosovë është zgjidhja, jo jashtë saj

I mandatuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për formimin e qeverisë së, Ramush Haradinaj, i cili vie nga radhët e koalicionit PAN, ka...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...