E premte, 28 Janar, 2022
2.5 C
Tirana

Nuk ka fitues brenda 90 minutave, finalja e Europa League shkon në shtesë

Përfundon finalja e UEFA Europa League. Vijareali dhe Mançester Junajtid janë ndarë në paqe, duke i mbyllur 90 minutat në barazim 1-1, duke e çuar këtë ndeshje në minutat shtesë.

Takimi u zhbllokua në minutën e 29, ku spanjollët kaluan në avnatazh me Morenon. 29-vjeçari befasoi mbrojtjen e anglezëve dhe ka ndëshkoir me lehtësi De Gean.

 

Në minutën e 55, “Djajtë e Kuq” barazuan shifrat me Edinson Kavanin, i cili përfitoi nga një rrëmujë në zonën e rreptësisë.

Në moshën 34-vjeçare, uruguaijani shënoi për herë të parë në finalen e një kompeticion të madh europian, duke u bërë edhe lojtari më i vjetër që shënon për Junajtid në një finale europiane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...

Rama bën parashikimin e ‘frikshëm’: Më 6 mars futet Meta, bashkohet me Berishën

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, kryeministri Edi Rama ka bërë një parashikim për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Ai ka thënë...

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...