E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

termeti

“Po rilind nga gërmadhat e 26 nëntorit”, Rama e nis ditën me një lajm të mirë

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar pamjet nga punimet në një shkollë në Vorë, të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Bëhet fjalë për...

Pagesat e tërmetit/ Këshilli Bashkiak i Tiranës miraton listën e re të përfituesve

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar sot pagesat ‘cash’ për 1,566 familje , shtëpitë e të cilave pësuan dëme që mund të riparohen nga...

E rëndë/ Berisha nxjerr videon: Tenton ti verë flakën vetes, nuk i japin lekët e tërmetit

Ish-kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit një video të regjistruar sipas tij në Vorë, ku një qytetar tenton t’i vërë flakën vetes, pasi nuk...

“Fundjavë Ndryshe” inaguron shtëpitë e para të tërmetit (FOTO)

Pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, solidariteti ishte pika më e fortë e shqiptarëve anembanë botës, të cilët nuk lanë në harresë familjet që...

Nis dhënia e granteve në Durrës, Rama tregon episodin me kryebashkiaken

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës. Kreu i qeverisë...

Sa para akordon qeveria për rikonstruksionin e banesave të dëmtuara nga tërmeti

Qeveria me anë të një VKM-je ka akorduar 4 miliardë e 852 milionë e 410 mijë e 743 lekë nga Fondi i Rindërtimit për...

Vidhte në banesat e dëmtuara nga tërmeti, bie në pranga 35-vjeçari nga Durrësi

Policia e Durrësit ka arrestuar një 35-vjeçar pasi akuzohet për vjedhje të shumëfishta. Shtetasi Xh.K., 35 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për...

Tërmeti/ Nuk përfshihen në listat e dëmshpërblimit, qytetarët në protestë

Mëngjesin e sotëm, mbi 100 qytetarë kanë nisur protestën para Bashkisë së Durrësit, pasi nuk janë futur në listat e dëmshpërblimit për tërmetin, të...

Pamje të frikshme nga Meksika/ Ja si ‘shkunden’ ndërtesat nga tërmeti i fuqishëm

Meksika u trondit sot nga një tërmet i fuqishëm, që e kishte epiqendrën në shtetin jugor të Oaxacas. Instituti sizmologjik i Meksikës njoftoi se magnituda...

Tërmeti me magnitudë 7.4 ‘shkund’ Zelandën e Re

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 ka goditur verilindjen e Zelandës së Re. Epiqendra e tërmetit ishte në det, në 33 km thellësi,...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...