E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Çfarë po ndodh rreth nesh? Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve

OBSH formon grup të ri për gjetjen e origjinës së koronavirusit

Kina refuzon nevojën për kërkime shtesë rreth origjinës së koronavirusit

Shkencëtarët: Varianti “Delta”, rriten shanset e transmetimit të virusit nga të vaksinuarit

Shefi i OKB: Afganistani jashtë kontrollit, 241 mijë njerëz janë larguar

“I kërkonte të kurohej për shëndetin mendor”, 23-vjeçari qëlloi të parën nënën

23-vjeçari në Angli vrau 5 persona dhe e ktheu armën nga vetja, mes tyre një 5-vjeçare

Katastrofë në Turqi, zjarre dhe përmbytje. 27 të vdekur dhe miliarda dollarë dëme

Koreja e Veriut transmeton Lojërat Olimpike pasi mbaruan

Studimi: Fëmijët e lindur gjatë pandemisë, kanë IQ më të ulët

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...