E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Presidenti i Polonisë infektohet për herë të dytë

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe është në izolim. Lajmin e bëri me dije Ministria e Punëve të Jashtme e vendit.

Kjo është hera e dytë që Duda, 49 vjeç, infektohet me koronavirus. Ai gjithashtu doli pozitiv në tetor 2020.

Presidenti është vaksinuar plotësisht dhe ka marrë një dozë të tretë vaksine muajin e kaluar, thuhet në faqen zyrtare të Presidencës.

“Presidenti është mirë, nuk ka simptoma të rënda dhe është nën kujdes të vazhdueshëm mjekësor”, shkroi të mërkurën në Twitter, Sekretari i Shtetit Paëeł Szrot.

Të dhënat e fundit të qeverisë në Poloni tregojnë 17.196 raste të regjistruara në të gjithë vendin të mërkurën, me 632 vdekje.

Burimi i lajmit: CNN. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...