E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Pandemia në Shqipëri/ 2 viktima në 24 orët e fundit, ulet numri i infektimeve të reja

Dy humbje jete dhe 106 raste të reja me koronavirus, është bilanci në 24 orët e fundit. Në 832 testime që janë kryer në...

Tre humbje jete dhe 47 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra të marra, prej të cilëve rezultojnë 47 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar...

Arben Gjata paralajmëron izolim të pjesshëm nëse rriten rastet e reja

Aktualisht në vendin tonë, shifrat e pacientëve të infektuar janë të larta, e po kështu edhe ata të cilët po luftojnë me jetën. Rihapja...

Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme të bareve dhe restoranteve. Vijon ‘ndëshkimi’ për diskot dhe klubet e natës

Sikundër njoftoi kryeministri Rama, Ministria e Shëndetësisë dhe Komiteti Teknik bëjnë të ditura kushtet e hapjes së ambienteve të brendshme të lokaleve. Komiteti Teknik i...

Një lojtar i infektuar tek ekipi i Serisë A para ndeshjes

Futbolli nuk po gjen qetësi, si pasojë e shtimit të rasteve me koronavirus. Lase Shone është bërë lojtari i dytë i Xhenoas i prekur...

“Kisha një si djegie, sikur më kishin hedhur benzinë”, gazetari Skëndaj tregon se çfarë përjetoi pas infektimit

Personazhi i radhës që është infektuar me COVID-19 është gazetari Erjon Skëndaj. Një betejë kjo aspak e lehtë, por që ai ia ka dalë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

SHBA, mbi 7 milion të infektuar me Covid-19

Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara me koronavirus. Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA janë shënuar më shumë...

Koronavirusi, OBSH në Shqipëri ofron mbështetje për strategjinë vjeshtë-dimër

Në një kohë kur vendi ndodhet përballë shifrave të larta të COVID-19, duhet një strategji e qartë e përballimit të saj në muajt në...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...