E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Kanadaja njofton blerjen e 20 milion vaksinave anti-covid

Kanadaja njoftoi nënshkrimin e një marrëveshjeje me kompaninë farmaceutike “AstraZeneca” për të blerë deri në 20 milionë doza të vaksinës së tyre kandidate kundër...

A duhet të lihen njerëzit të vdesin? Ja për çfarë u fol në samitin e OKB-së

Shumë udhëheqës botërorë në samitin virtual të Kombeve të Bashkuara gjatë kësaj jave, shpresuan se do të ketë një vaksinë në dispozicion që është...

Konfiskohen 27 milionë maska kundër koronavirusit në Evropë

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë. Operacioni 8-mujor, i koduar “Aphrodite”, është udhëhequr nga autoritetet italiane dhe...

“Rastësisht kuptova se e kam kaluar virusin”, këngëtari i njohur shqiptar tregon si e zbuloi se ishte infektuar

Këngëtari i njohur Blero ka treguar se e ka kaluar koronavirusin, pa e kuptuar që ishte infektuar. Ai zbuloi teksa ka qenë i ftuar...

Ylli i Milanit rezulton pozitiv me koronavirus

Klubi italian i futbollit, AC Milan, ka konfirmuar se Zllatan Ibrahimoviç ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Milan ka njoftuar se 38-vjeçari do të mungojë në...

Pse sistemi imunitar i fëmijëve, reagon më mirë kundër Covid-19?

A mund të jetë një përgjigje imune më specifike, “çelësi” për të shmangur simptomat më të rënda nga Codid-19? Këtë duket se sugjeron një studim,...

Në kërkim të vaksinave

Nga: Sokol Balla Shqipërisë i duhen vaksinat. I duhen sigurisht për pandeminë, dhe qeveria thotë se do të na i sigurojë ato ndoshta brenda muajit...

Truproja e tij me Covid-19, karantinohet Ministri i Jashtëm gjerman

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij është infektuar me koronavirus, theksoi...

Studimi i fundit/ Kush e ka kaluar këtë sëmundje nuk rrezikohet nga Covid-19

Universiteti i Karolinës ka dalë në përfundimin se të mbijetuarit e etheve tropikale, rrezikohen shumë pak prej koronavirusit. Sipas këtij studimi, antitrupat që krijohen pas...

“Do i marrim prapë nëse na duhen”, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka

Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë, si pasojë e COVID-19. Të infektuarit janë në shifra të larta. Për fat të keq, e...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...