E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Posta e mëngjesit/ Çfarë pati rëndësi dje në botë

Njihuni me zhvillimet kryesore në botë

Trump: Covid-19 mund të kishte vrarë 100 mln persona, po të mos ishte për vaksinat e mia

Varianti “Delta”, të vaksinuarit infektojnë njëlloj si të pavaksinuarit

Rikthehet furishëm koronavirusi, “Delta” rrit ndjeshëm infektimet

Pas Delta-s, tani edhe varianti “Kappa”: 7 të vdekur në Belgjikë

Planifikuan vrasjen e ambasadorit të Mianmarit në Kombet e Bashkuara, dy të arrestuar në Nju York

Turqia dhe Greqia “luftë” me zjarret, mijëra të evakuuar

Zjarret shkrumbojnë zona të tëra në Kaliforni

Arrestohet mafiozja 70-vjeçare, po shkonte në Spanjë për të takuar vajzën

Izraeli sulmon dy objektiva të Hamasit

Sulm me thikë në një tren, plagosen 10 persona në Tokio

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...