E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

infektimet

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Trajtimi i pandemisë Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar, kushtoi mijëra jetë

Qeveria britanike priti shumë gjatë për të vendosur një bllokim në ditët e para të pandemisë Covid-19, duke humbur një shans për të kontrolluar...

Manastirliu: Avaz i vjetër loja me të vdekurit.Basha: Kujt i jep përgjigje kjo?

Kryedemokrati Basha ka akuzuar qeverinë për mashtrim me pandeminë, ku sipas tij, janë fshehur vdekjet. Basha u shpreh se qeveria ka dështuar me menaxhimin...

Mjeku Kraja: Janë shtuar rastet e shtatzënave me Cov*d

Sikundër ishte njoftuar më herët, mesditën e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve, për të përcjellë detaje rreth situatës epidemiologjike në vend. Mjeku Dhimitër...

“Femrat, më të prekura”, Komiteti i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që masat në fuqi të jenë të njëjta për dy javë. Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira...

Shtyhet afati për ndalimin e grumbullimeve në vende të hapura e të mbyllura

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të shtyjë afatin për ndalimin e grumbullimeve në vende të hapura dhe të mbyllura, për shkak të rritjes së...

Doni të udhëtoni drejt Austrisë? Ministria e Jashtme rikujton masat

Austria rikujton qytetarët, lidhur me rregullat ndaj pandemisë, për ata që duan të udhëtojnë drejt shtetit të tyre. Ministria për Evropën dhe Punët e...

Kosova e gjunjëzuar nga pandemia, 28 viktima në 24 orët e fundit

Me kalimin e orëve, situata me pandeminë po përkeqësohet edhe më shumë. Në 24 orët e fundit është përmirësuar gjendja me infektimet, por një...

Sot në fuqi masat e reja anti-covid, nga pasaporta e vaksinimit tek karantina

Vendimet që ka ndërmarrë Komiteti i Ekspertëve pak ditë më parë, do të hyjnë në fuqi sot. Nga sot asnjë qytetar shqiptar apo i...

Kosovë/ Pandemia mbërthen vendin, 21 viktima në 24 orët e fundit

Autoritet shëndetësore në Kosovë raportojnë për një situatë të përkeqësuar si pasojë e Covid-19. Ministria e Shëndetësisë njofton nga 10.609 testime, 1.278 qytetarë kanë...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...