E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

infektimet

Sot në fuqi masat e reja anti-covid, nga pasaporta e vaksinimit tek karantina

Vendimet që ka ndërmarrë Komiteti i Ekspertëve pak ditë më parë, do të hyjnë në fuqi sot. Nga sot asnjë qytetar shqiptar apo i...

Kosovë/ Pandemia mbërthen vendin, 21 viktima në 24 orët e fundit

Autoritet shëndetësore në Kosovë raportojnë për një situatë të përkeqësuar si pasojë e Covid-19. Ministria e Shëndetësisë njofton nga 10.609 testime, 1.278 qytetarë kanë...

Kosova me bilanc tragjik nga pandemia, 26 viktima në 24 orët e fundit

Mbi 1 mijë infektime në 24 orët e fundit dhe 26 viktima janë shënuar si pasojë e pandemisë në Kosovë. Situata vijon që të...

“Do lëmë gjurmë”, Rama bën bilancin e mandatit të dytë qeverisës

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin qeveritar për fjalën përmbyllëse të përfundimit të mandatit të dytë. Teksa ka bërë...

Pandemia/ Zgjatja e kufizimeve, policia australiane përplaset me protestuesit

Policia në qytetet australiane të Melburnit dhe Sidneit, janë përplasur me mijëra njerëz që protestojnë kundër bllokimeve të Covid-19. Në Melburn, oficerët përdorën sprej...

Situata alarmante me infektimet në Kosovë, sot priten masa të reja

Gjatë ditëve të fundit është rritur ndjeshëm numri i rasteve në Kosovë. Ndodhur në kushtet kur situata po agravohet, Qeveria e Kosovës pritet që...

Sa i rrezikshëm është varianti Delta? Pipero flet me raste konkrete

Varianti Delta i COVID-19 ka një transmetueshmëri më të lartë se të gjithë variantet e tjera te shfaqura deri tani. Por ekspertët thonë se...

182 raste të reja me Cov*d në Shqipëri, kush janë ‘zonat më të nxehta’

Java e parë e muajit gusht ka rezultuar me një rritje të numrit të infektimeve. Në 24 orët e fundit është përkeqësuar situata me...

Posta e mëngjesit/ Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë Autori i raportit amerikan për Kosovën: SHBA duhet ta vazhdojë presionin ndaj Serbisë për njohje reciproke Investigimi i ‘Le Monde’: Lidhjet e...

Posta e mëngjesit/ Çfarë pati rëndësi dje në botë

Njihuni me zhvillimet kryesore në botë Trump: Covid-19 mund të kishte vrarë 100 mln persona, po të mos ishte për vaksinat e mia Varianti “Delta”, të...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...