E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Posta e mëngjesit/ Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë

Autori i raportit amerikan për Kosovën: SHBA duhet ta vazhdojë presionin ndaj Serbisë për njohje reciproke

Investigimi i ‘Le Monde’: Lidhjet e Aleksandër Vuçiç me MAFIA-n, në Malin e Zi, Pablo është President

Deputetja shqiptare kërcënohet me jetë: Ndodhi pas debatit me kryeparlamentarin

Zjarret/ Shënohen viktima në Turqi, Greqi e Kosovë, Maqedonia e Veriut dhe Italia shpallin gjendjen e krizës

Të vdekur nga zjarret në veri të Athinës

Temperaturat e larta në Greqi, shënohet viktima e katërt në Kretë nga vapa

Rritje e madhe infektimesh, Tetova i nënshtrohet masave të reja kufizuese ndaj Covid-19

Qindra të prekur brenda ditës, rritën ndjeshëm rastet me koronavirus në Kosovë

Delta në qarkullim, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Maqedoni, humb jetën një person

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...