E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Çfarë po ndodh rreth nesh? Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve

Nuk besonte tek vaksinat anti-Covid, infermierja gjermane u injektoi ujë me kripë 8.600 personave

Mbi 40 mijë raste në Indi në 24 orë

OBSH teston tre ilaçe për trajtimin e COVID-19

Franca nis në shtator vaksinimin me dozën e tretë

Nuk e kontrolluan dot përhapjen e Deltës, Kina ndëshkon dhjetëra zyrtarë

Google do të ulë pagat e stafit që punon nga shtëpia

E mbijetuara e Aushvicit flet për Holokaustin në TikTok

Breshëri kallashnikovi në një ndeshje futbolli në Meksikë, tre të vdekur dhe një i plagosur

Akuza për “spiunazh për Rusinë”, arrestohet nëpunësi i ambasadës britanike

Rrezikohemi të gjithë, çfarë paralajmëson raporti i OKB për klimën

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...