E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Posta e mëngjesit/ Ngjarjet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Zhvillimet kryesore në rajon

Deputeti i LDK-së paralajmëron rikthimin e karantinës nga muaji shtator

Qeveria e Kosovës miraton strategjinë për Sundimin e Ligjit 2021-2026

Situata nga zjarret në Itali/ Kalabria dhe Siçilia kërkojnë të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Zjarret në Itali, humbin jetën 5 persona

Thyhet rekordi evropian në Itali, termometri shënon 48.8 gradë

Në Itali merr prioritet vaksinimi i fëmijëve

22-vjeçarja akuzon italianin për përdhunim, kur i del pija shkon në polici: Thjesht u bëra xheloze!

Vijon beteja me zjarret në Greqi, zyrtarët: Trajtuam situatën më të rëndë në 40 vitet e fundit

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...