E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

OBSH

Bota në gatishmëri të lartë për variantin e koronavirusit Omicron

Autoritetet shëndetësore holandeze po hetojnë nëse 61 persona që udhëtonin nga Afrika e Jugut, të cilët rezultuan pozitivë për Covid-19 të premten, ishin infektuar...

OBSH: Kriza e Covid-it ende nuk ka përfunduar!

Kriza e Covid-19 është shumë larg përfundimit, tha komiteti i urgjencës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Komiteti prej 19 anëtarësh, i cili mblidhet çdo...

Çfarë po ndodh rreth nesh? Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve OBSH formon grup të ri për gjetjen e origjinës së koronavirusit Kina refuzon nevojën për kërkime shtesë rreth origjinës së koronavirusit Shkencëtarët: Varianti...

Çfarë po ndodh rreth nesh? Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve Nuk besonte tek vaksinat anti-Covid, infermierja gjermane u injektoi ujë me kripë 8.600 personave Mbi 40 mijë raste në Indi në 24...

OBSH: Covid-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

Varianti Delta i COVID-19 është një paralajmërim për botën për të shtypur virusin shpejt para se të pësojë mutacione sërish për t'u shndërruar në...

Kina kundërshton inspektimin e OBSH-së në laboratorin e Wuhanit

Kina ka kundërshtuar fuqimisht planet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) për të inspektuar nga afër laboratorin në metropolin qendror kinez të Wuhanit në...

Paralajmërimi i OBSH-së: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta - variant më ngjitës, i...

OBSH: 100 mijë persona do të vdesin deri në përfundimin e Lojërave Olimpike

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus bëri një deklaratë paralajmëruese, ku tha se mbi 100 mijë persna do të vdesin...

Origjina e koronavirusit, OBSH propozon mision të ri në Kinë

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus ka propozuar një fazë të dytë të studimeve mbi origjinën e koronavirusit...

Kreu i OBSH-së thirrje Kinës: Bashkëpunoni për të gjetur origjinën e Covid-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Gebregesous tha se Kina duhet të bashkëpunojë më tepër në hetimin për origjinën e pandemisë...

Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...