E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

durres

Durrësi, vatër e rrezikshme infeksioni

Jo vetëm Tirana, por edhe Durrësi ka një numër të lartë të personave të infektuar me koronavirus. Durrësi po kthehet në shqetësim të madh,...

Arrestohen 3 persona në Durrës, për çfarë akuzohen

3 persona kanë përfunduar në pranga në Durrës. Sipas policisë ato akuzohen për vepra të ndryshme penale. Përkatësisht... një 28-vjeçar akuzohet se ka vjedhur dhjetëra pompa...

Kërkohej ndërkombëtarisht/ Arrestohet në Durrës 44-vjeçari

Një 44-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike, ditën e sotme është arrestuar në Durrës. Personi në fjalë ishte...

Finalizohet super-operacioni/ Kapet kamioni me 38 kilogramë lëndë narkotike

Një 49-vjeçar është vënë në pranga, pasi është kapur teksa po transportonte me kamion lëndën narkotike. Blutë e Durrësit kanë goditur një tjetër tentativë...

Arrestohen dy inspektorë pyjesh në Durrës, ja çfarë zbuloi policia në Ishëm

Policia ka arrestuar dy inspektorë pyjesh në Durrës, pasi kanë konstatuar një sipërfaqe të shpyllëzuar në Ishëm dhe kanë gjetur rreth 100 fidanë kanabis...

Durrës/ Gjendet kufoma e një femre në det

Një trup i pajetë është gjetur në bregdetin e Durrësit. Policia kufitare bashkë me rojet bregdetare kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të...

Policia arreston një 57-vjeçare, s’do ta besoni se çfarë fshihte në një shtëpi të braktisur

Një 57-vjeçare në Durrës është vënë në pranga, pasi ka kanosur me armë fqinjën  e saj. Shtetasja me inicialet N. P., 57 vjeçe, banuese...

Zhvillohet mbledhje urgjente e Këshillit Bashkiak në Durrës

Bashkia e Durrësit ka bërë me dije se është zhvilluar mbledhje urgjente e Këshillit Bashkiak të qytetit. Mbledhja është realizuar me mjete të komunikimit elektronik. “U...

Konferencë ‘live’ me 2 arkitektët italianë/ Rama: Po hapet një kapitull i ri

Kryeministri Edi Rama, bashkë me disa ministra ka prezantuar projektin e dy lagjeve të reja në Tiranë e Durrës, që janë pjesë e procesit...

EMRI/ Prej 2 vitesh në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 39-vjeçari në Durrës

Një 39-vjeçar është arrestuar nga policia ditën e sotme në Durrës, me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Bëhet fjalë për shtetasin Genci Maksuti, i cili ishte...

Të fundit

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...
WhatsApp KONTAKTO TT