E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

durres

Të shtëna në Durrës/ Ekzekutohen 2 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku janë ekzekutuar 2 persona. Raportohet se ka pasur shkëmbim zjarri, ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e...

Plagosi 2 qytetarë, arrestohet 36-vjeçari në Durrës

Një 36-vjeçar është arrestuar sot nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka plagosur dy persona të tjerë. Sipas policisë, 36-vjeçari nga Sukthi ka goditur...

Po transportonte të sëmurin në spital, autoambulanca përfshihet në një aksident

Një është regjistruar pasditen e sotme në Durrës, teksa një autoambulancë është përplasur më një mjet tip “Benz”. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në unazën...

Këshilli Bashkiak emëron kryetaren e re të Bashkisë së Durrësit

Këshilli Bashkiak i Durrësit, ka zyrtarizuar emërimin e Emirjana Sakos, për kryerjen e funksioneve të kryetarit të kësaj Bashkie, për shkak të dorëheqjes së...

Bashkia e Durrësit s’po gjen qetësi, ikën edhe kryetari i komanduar

Bashkia e qytetit bregdetar, një nga më të mëdhatë e vendit, ka dhënë shenjat se nuk po gjen qetësi. Pas largimit të bujshëm të...

Lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Duket se tërmetet nuk kanë të ndalur në vendin tonë. Shqiptarëve u duhet që të qëndrojnë të izoluar për shkak të koronavirusit, e nga...

Hapi lokalin në kundërshtim me masat e COVID-19, çfarë e ‘fundosi’ biznesmenin durrsak (VIDEO)

Uniformat blu kanë arrestuar në flagrancë shtetasin E. L., 44-vjeç, banues në Durrës, pasi kishte hapur lokalin në kundërshtim me Aktin Normativ. Pas kontrollit...

Plas sherri në Durrës, 27-vjeçari plagos dy vëllezërit

Qytetarët shqiptarë vijojnë të tregojnë moskokëçarje në zbatimin e rregullave të karantimit. Pavarësisht rregullave të vendosura nga ana e shtetit, qytetarët jo vetëm që...

Tentuan të grabitnin shkollën, pranga 3 të rinjve në Durrës

Policia ka arrestuar ditën e sotme 3 të rinj nga Durrësi, pasi janë kapur në flagrancë në tentativë për të vjedhur një shkollë. Bëhet me...

I moshuari në Durrës infekton me koronavirus 11 familjarët e tij

Përgjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 20 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Ndërkohë së fundmi kanë dalë detaje të reja lidhur me...

Të fundit

Kërkohej nga drejtësia italiane, arrestohet 37-vjeçari në Vlorë

Një 37-vjeçar nga Vlora, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia ditën e sotme. Sipas policisë, vlonjati kërkohej nga drejtësia italiane pasi...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here...

Horoskopi, 27 maj 2020

Dashi Mund të ketë pasur disa ndryshime pozitive në aftësinë tuaj për të fituar para dhe portofoli juaj mund të lëshojë një psherëtimë lehtësimi tani....

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...
WhatsApp KONTAKTO TT