E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

UEFA mbledh Sekretarët e Përgjithshëm të federatave , ja temat që u diskutuan

UEFA zhvilloi sot një mbledhje me Sekretarët e Përgjithshëm të federatave anëtare për të diskutuar e informuar në lidhje me çështje organizative dhe kompeticionet ndërkombëtare në nivel ekipesh kombëtare dhe klubesh.

Në këtë mbledhje, që u zhvillua përmes video-konferencës dhe ku mori pjesë edhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, u fol në lidhje me zhvillimet e fundit në prag të organizimit të EURO2020. Mbledhja u përshëndet edhe nga Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin.

U prezantua ndryshimi i dy qyteteve pritëse të finaleve të këtij turneu, me Dublinin dhe Bilbaon, që zëvendësohen respektivisht me Shën Petersburgun, Londrën dhe Seviljen, si edhe u fol për nivelin e pjesëmarrjes spektatorëve në çdo ndeshje dhe për çdo qytet.

Po ashtu u prezantua formati i ri i skemës financiare për kompeticionet europiane të klubeve, për meshkuj dhe femra, ndërkohë që një nga çështjet më të rëndësishme në rendin e ditës ishte pandemia dhe efekti i saj në futbollin europian.

Pjesëmarrësit në këtë mbledhje u njohën me skanerin e impaktit te COVID-19 dhe sfidat e ardhshme për t’iu rikthyer normalitetit dhe konsoliduar gjendjen financiare të klubeve europiane në këto kohë të vështira.

Ndër të tjera, u diskutua edhe mbi ecurinë e përgatitjeve për organizimin e Kupës së Botës “Katar 2022” dhe në veçanti elementet e respektimit te të drejtave të punës. /fshf.org/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kompanitë ajrore anulojnë qindra fluturime për në SHBA, për shkak të rrjetit 5G

Qindra fluturime drejt Shteteve të Bashkuara dhe disa të tjera që ishin planifikuar të niseshin nga disa aeroporte amerikane u anuluan të mërkurën, edhe...

Einxhel në gjendje të rëndë psikologjike, ja si ia shpreh dashurinë DJ Dagz

DJ Dagz është eleminuar nga shtëpia e "Big Brother Vip", dhe e dashura e tij Einxhel e ka përjetuar shumë keq. Moderatorja shfaqet e...

Dashuria për SHBA-në nuk ka nevojë për ndërmjetës

Nga: Luçiano Boçi Ka një përpjekje të shfrenuar për t’i ndarë anëtarët e PD-së sot apo drejtuesit e saj ndër vite, në pro dhe antiamerikanë....

Meta dekreton zgjedhjet pas takimit me Ballën, nuk “pyet” Bashën e Kryemadhin

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka nxjerrë dekretin ku në 6 mars në 6 Bashki të vendit do të zhvillohen zgjedhje të pjesshme vendore. Në...

Një zgjidhje për opozitën!

Nga: Lutfi Dervishi Zhvillimet e sotme në opozitë kanë brengosur jo vetëm anëtarët, simpatizantët dhe votuesit e opozitës, por mbi të gjitha kryeministrin e vendit!...