E mërkurë, 19 Maj, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

“Katar 2022”

UEFA mbledh Sekretarët e Përgjithshëm të federatave , ja temat që u diskutuan

UEFA zhvilloi sot një mbledhje me Sekretarët e Përgjithshëm të federatave anëtare për të diskutuar e informuar në lidhje me çështje organizative dhe kompeticionet...

Katar 2022, Grupi H më i ekuilibruari i kualifikueseve?

Ndoshta do të jetë grupi më i ekuilibruar në kualifikueset e Kupës së Botës ‘Katar 2022’ dhe për shkak se Rusia humbi ndeshjen e...

Katar 2022, luhen ndeshjet e treta, sot Hollanda, Belgjika dhe Portugalia

Rruga për në Katar për kombëtaret europiane vazhdon sot me ndeshjet e treta kualifikuese të Kupës së Botës duke përfshirë, Belgjikën, Portugalinë dhe Hollandën. Grupi...

Sot 18:00 Shqipëri – Angli, Broja projektohet titullar, Anglia me Pope në portë

Anglia arriti fitoren në ndaj San Marinos në ndeshjen e tyre të parë kualifikuese të Kupës së Botës 2024 në Wembley të enjten. Dominic Calvert-Leëin,...

Hollanda ndez motorët, fiton ndaj Letonisë në stadiumin e Amsterdamit me tifozë

Steven Berghuis dhe Luuk de Jong shënuan të dyja pjesët e lojës teksa Hollanda ndezi motorrët me kohë vonesë për kualifikimin për në Kupën...

Kualifikueset e Botërorit, sot në fushë Franca, Hollanda dhe Portugalia

Luhen sot ndeshjet e para të grupeve kualifikuese për në botërorin 'Katar 2022' dhe ndër të mëdhatë vihet re Hollanda, Franca dhe Portugalia, pa...

Speciale / Futbolli kthen sytë nga kombëtaret, ja si duken të gjithë grupet

Futbolli i klubeve pushon për dy javë pasi ekipet kombëtare kthehen në aksion për herë të parë që nga nëntori i vitit 2020. Seksioni Evropian...

Botërori ”Katar 2022”/ Hetimi i medias prestigjioze zbulon detaje tronditëse

Më shumë se 6500 nëpunës kanë ndërruar jetë në 11 vitet e fundit (mesatarisht 12 në javë) gjatë punimeve për ndërtimin e stadiumeve të...

”Katar 2022”/ Short i vështirë për Shqipërinë, Kosova ‘përplaset’ me Serbinë

Shqipëria zbuloi sot kundërshtarët për fazën eliminatore të Botërorit 2022, teksa shorti u mbajt në Zyrih të Zvicrës. Kuqezinjtë bëjnë pjesë në grupin I, ku...

Ndahen vazot për Kupën e Botës 2022, ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

Pas fitores ditën e djeshme ndaj Bjellorusisë, Shqipëria ka mësuar se në cilën vazo do të jetë për shortin e Kupës së Botës që...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...