E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Bilanc tragjik nga tërmeti në Greqi/Një i vdekur e nëntë të plagosur

Tërmeti i fortë prej 5.8 ballë në Kretë, për fat të keq ka shkaktuar një bilanc tragjik. Aktualisht raportohet për një të vdekur dhe nëntë të plagosur.

Këto janë të dhënat paraprake nga tërmeti që goditi Kretën mëngjesin e sotëm. Mediat greke raportojnë se viktima ishte bllokuar në kishën e Profitis Ilias në Arkalochori, bashkë me dy persona të tjerë që kanë arritur të shpëtojnë. Mësohet se një pjesë e kishës u shemb, duke zënë poshtë tre persona.

Sipas informacioneve të protothema.gr, kupola e kishës është shembur, dhe 9 të plagosur janë dërguar në spitale.

Burimi i lajmit: protothema.gr. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...