E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

Dyshohet se ka lidhje me eliminimin e Emiljano Ramazanit, arrestohet miku i Seit Manahasës

Policia e Elbasanit ka shoqëruar për në rajon një person, i cili dyshohet i përfshirë në vrasjen e Emiljano Ramazanit, i nohur me nofkën “Rrahmani”.

Uniformat blu kanë shoqëruar një person rreth 30-vjeç, që njihet ndryshe si “Loku” i Peqinit. Mësohet se shoqërimi i tij ka ardhur pas kqyrjes së pamjeve filmike pranë servisit, ku ai shihet që vendos armën poshtë serbatorit të makinës.

Ai është mik Seit Manahasës, pronarit të servisit ku u gjet arma pistoletë TT që u përdor për ekzekutimin e Ramazanit.

Arrestimi i babë e bir, Albert dhe Seit Manahasa, 64 vjeç dhe 37 vjeç, u bë pasi në ambientet e biznesit të tyre, një servis makinash u gjet një armë zjarri. Nga hetimet e policisë rezultoi se arma e gjetur ishte arma e përdorur në vrasjen e Emiljano Ramazanit më 20 korrik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...

“Po vdes, dua të dhuroj 985.000 euro”, ja si u mashtrua familja nga Mamurrasi

Mbrëmjen e sotme në “Fiks Fare” është bërë një denoncim ku një famije nga Mamurrasi ka rënë pre e një mashtrimi. “Dua të dhuroj 985.000...