E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Tirana zyrtarisht kampione për të 25-ën herë

Klubi i Tiranës u shpall zyrtarisht kampione mbrëmjen e sotme.

Titulli i erdhi si ‘dhuratë’ nga Vllaznia e cila mundi 1-0 Kukësin në Shkodër. Ky është titulli i 25-të në histori që Tirana merr si kampione e Shqipërisë.

Ndeshja e sotme Tirana-Bylis mbaroi me rezultatin 1-1. Bardheblutë rikthehen pas 11 vitesh tek titulli kampion në Superligë, pasi për herë të fundit kampion ishin shpallur në vitin 2009.

E gjithë zona përreth stadiumit është e blinduar me polici për të shmangur tifozët e zjarrtë të bardhebluve.

Pjesë e ndeshjes ishte edhe presidenti Ilir Meta, i cili e shprehu ditën e sotme tifozerinë e flaktë me anë të një fotoje me bluzën bardheblu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...