E martë, 20 Prill, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

Tirana

Tiranë/ Nga dhuna ndaj gruas tek dhuna ndaj rojes së parkingut njofton Policia

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 bënë ndalimin e shtetasit A. Th., 40 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën...

Hafizi plas “bombën”: Vllaznia ia la ndeshjen Dinamos dhe Tirana humbi titullin

Astrit Hafizi tregon një prapaskenë që nuk është zbuluar dhe shpesh është përfolur deri më tani, por askush nuk ka guxuar ta thotë me...

Nëse jeni të dyzuar për Ramën apo Bashën, vlerësoni si drejtuan Tiranën

Nga: Kreshnik Spahiu Kjo foto është bërë 35 vite më parë nga dritarja e shtëpisë time kur isha fëmijë. Jam lindur dhe rritur tek Parku...

Superliga / Tirana fiton në Laç, Vllaznia kthehet e para në frymën e fundit

Mbyllen  4 ndeshjet e orës 13:00 në Superligën Shqiptare dhe nuk kanë munguar rezultatet e papritura dhe interesante. Bylis – Kukësi 2-1 Në Ballsh, Bylisi vendas...

Futboll, Superliga luan e gjitha sot, ja ndeshjet si dhe analiza e Tirana Today

Kategoria Superiore luan sot javën e 25-të të kampionatit me të gjitha përballjet të planifikuara këtë të dielë të vranët. Katër takime luhen njëkohësisht...

Basketboll / Ndodhitë e ditës në parket, Vllaznia rrëmben klasiken në shtesë

Vllaznia rrëmben klasiken në shtesë, Goga qartëson kreun, frymëmarrje e lehtë për Partizanin Vllaznia fiton, me kohë shtesë, 92-87 në transfertë ndaj Tiranës, në një...

Analizë / Ndeshjet e sotme të basketit shqiptar në syrin e Tirana Today

E Mërkura ka rezervuar për dashamirësit e basketbollit Shqiptar, sfida interesante. Rikthehet në parketin e sallës sportive “Farie Hoti”, derbi klasik mes Vllaznisë edhe...

Superliga/ Sapo janë mbyllur dy ndeshjet, Partizani ‘skuq’ kryeqytetin

Laçi merr kryesimin e Superligës pas fitores 0-2 në transfertën e Korçës. Golat nga Mentor Mazrekaj dhe Shehu në fraksionin e dytë i japin...

Partizani ngushton diferencën me Vllazninë, Tirana merr fiton e 2-të radhazi

Partizani ia ka dalë të përfitojë nga humbja e Vllaznisë duke e ngushtuar diferencën me shkodranët kryesues në 6 pikë, pasi sot kanë mposhtur...

Orges Shehi te Tirana, zbulohet paga e trajnerit të ri të bardhebluve

Orges Shehi do të jetë trajner i Tiranës deri në fund të sezonit. Nëse ai bind presidentin e klubit, Refik Halili, marrëveshja do të...

Të fundit

Shkencëtarët zhvillojnë test të rigjaku që diagnostikon nivelin e depresionit

Një sistem i zhvilluar për herë të parë që monitoron biomarkerët e gjakut të lidhur me çrregullimet e humorit, mund të çojë në mënyra...

Pëlqimet në mediat sociale, po ndryshojnë mënyrën se ndihemi për kujtimet tona

Kujtimet cilësohen shpesh si diçka shumë personale dhe private. Megjithatë, gjatë viteve të fundit njerëzit janë mësuar me njoftimet nga mediat sociale apo galeritë...

Kryemadhi: Nuk besoj në një pakt të ri Rama-Basha

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur e bindur se nuk ka një pakt të ri mes kryedemokratit Lulzim Bashëa dhe kryeministrit Edi Rama. E...

”Kjo i vuri pikën”/ Rama lë në mes intervistën, ikën nga studioja e Babaramos

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur para kohe intervistën me gazetarin Ilir Babaramo në Report TV. Teksa u pyet për skandalin e logos së Teatrit Kombëtar...

Plagosja në Kavajë, Basha: Përgjegjës janë njerëzit e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë që ndodhi në qytetin e Kavajës, ky një sekretar i PD-së, u plagos...