E premte, 7 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

Tirana

Orges Shehi te Tirana, zbulohet paga e trajnerit të ri të bardhebluve

Orges Shehi do të jetë trajner i Tiranës deri në fund të sezonit. Nëse ai bind presidentin e klubit, Refik Halili, marrëveshja do të...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...

U largua nga Tirana pas debatit me Halilin, flet për herë të parë trajneri Dede

Prej ditës së sotme, Nevil Dede nuk është më trajner i Tiranës. Në një prononcim të shkurtër për mediat, ai deklaroi se projekti i...

Heshtja e Kullës së Sahatit dhe shoqëria e pacivilizuar

Nga: Ilir Demalia Tashmë Tirana po groposet në çdo objekt që lidhet me trashëgiminë e saj historike-kulturore si identitet, jo vetëm i Tiranës si kryeqytet,...

FOTO/ Tirana një “betoniere” e madhe, 10 kulla në ndërtim e sipër

Edhe pse vendi ndodhet në krizë ekonomike për shkak të tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë Covid-19, Tirana vijon të ketë një bum ndërtimesh. Këtij...

”Faleminderit por jo lamtumirë”/ Mesazhi i Egbosë pas shkarkimit nga Tirana

Emanuel Egbo nuk është më trajner i Tiranës, teksa drejtuesit e shkarkuan dje pas disfatës së skuadrës në Kupë nga skuadra e Kategorisë së...

U shkarkua nga Tirana, Egbo shpërthen ndaj klubit bardheblu

Eliminimi i Tiranës ndaj Korabit në raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë, i kushtoi shtrenjtë trajnerit Emanuel Egbo, i cili pas ndeshjes u...

Tirana shkarkon Egbonë pas eliminimit në Kupë

Tashmë është zyrtare, Emanuel Egbo nuk do të jetë më trajneri i skuadrës së Tiranës. Afrikani i cili shpalli kampion vitin e shkuar kryeqytetasit, u...

Tirana eliminohet nga Korabi, Dinamo shokon Bylisin (Rezultatet)

Tirana dhe Bylisi janë eliminuar nga Kupa e Shqipërisë. Bardheblutë humbën ndaj Korabit me rezultatin 0-1 në 120 minuta. Edhe pse me 10 lojtarë prej...

Kupa e Shqipërisë/ Të mëdhatë fitojnë bindshëm, Tirana dhe Bylisi në shtesë

Janë luajtur ndeshjet e radhës në Kupën e Shqipërisë dhe ka patur rezultate shumë interesante. Tirana ka barazuar pa gola ndaj Korabit dhe takimi...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...