E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Surpriza, Halili i beson Orges Shehit vijimin në krye të Tiranës

Shkarkoi një vit më parë trajnerin me të cilin fitoi kampionatin, por befason këtë vit duke mbajtur trajnerin që e mbajti larg titullit dhe larg pjesmarrjes në evenimentet ndërkombëtare. Refik Halili, Presidenti i ekipit të Tiranës, duket se ka ndryshon strategji pikërisht atëherë kur më pak pritej.

Nisur nga shkarkimi i Egbosë një vit më parë, askush nuk priste që Refik Halili të mbante në shtëpinë e bardhebluve sërish Orges Shehin. Por, edhe pse mungon njoftimi zyrtar, zërat pranë klubit kanë bërë të diturt se, kjo është tashmë një tratative e mbyllur mes palëve.

Shehi së bashku me stafin drejtuesit, drejtorin Osmani dhe me vetë presidentin Halili, kanë nisur punë për të ndërtuar ekipin për sezonin e ri, hapi i parë ishte blerja e kartonit të Taulant Seferit duke nënshktruar me sulmuesin e Kombëtares një kontratë 3-vjeçare.

Analistët e fubollit janë të mendimit se, Shehi arriti ti rikthejë Tiranës qetësinë e munguar, ndaj dhe puna e tij është vlerësuar pozitivisht, pavarësisht se në fund nuk arritën të kapin Europën./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...