E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

Tirana

Dënohet gjuha e përdorur ndaj Ramës/ Tirana notë verbale Beogradit

Ministria e Jashtme e Shqipërisë, i ka përcjellë Beogradit një notë verbale, këto si pasojë e ofendimeve të ministrit të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin. Në...

Ekipi i Tiranës grup terrorist? Blushi: Tregues i urrejtjes që Rilindja ka ndaj tironasve

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi thotë se klasifikimi i ekipit të futbollit KF Tirana si grup terrorist, nga gazeta "Tema", është një tjetër tregues...

Europa League: Mbyllet rrugëtimi i Tiranës, Young Boys fiton me lehtësi

Rrugëtimi i Tiranës në Evropë merr fund në Zvicër. Bardheblutë e Emanuel Egbo, janë mposhtur ne “Play-Off”-in e Ligës së Europës nga Jang Bojsi me...

Një larg hap historisë, ja si do rreshtohet Tirana në Zvicër

Tirana do të kërkojë të shkruajë historinë në përballjen e sotme ndaj Jang Bojs, teksa është vetëm 1 hap larg grupeve të Champions-it. Edhe pse...

Teuta e nis sezonin me trofe, fiton Superkupën e Shqipërisë ndaj Tiranës

Teuta është fituese e Superkupës së Shqipërisë, pasi mposhti kampionët e Tiranës në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini...

Hebaj kalon Teutën në avantazh

Është zhbllokuar sfida mes Teutës dhe Tiranës, e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë. Kanë qenë “Djemtë e Detit” ata që kanë shënuar të parët, me...

Superkupa e Shqipërisë, Tirana dhe Teuta përballë për trofeun e parë të sezonit

Tirana dhe Teuta do të shkëpusin për pak kohë vëmendjen nga Kupat e Evropës, ndërsa do të përballen sot në mbrëmje për Superkupën e...

Tirana me fat, kalon automatikisht në “playoff”-in e Europa League

Tirana është përzgjedhur me short për të kaluar direkt në “playoff”-in e Europa League, pa luajtur turin e tretë paraeliminator. Në shortin e hedhur sot...

Tirana e pafat/ Trajneri serb mahnitet nga shqiptarët: Faleminderit për mikpritjen

Mbrëmjen e djeshme, Tirana u mund 0-1 në "Air Albania" nga Crvena Zvezda, duke u eliminuar në raundin e dytë eleminator të Champions League....

Crvena Zvezda shënon golin e parë ndaj Tiranës

Crvena Zvezda sapo shënoi golin e parë ndaj Tiranës. Ekipi serb arriti të shënojë me anë të Tomane në minutën e 62-të, pas një goditje...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...