E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Elisa Spiropali

Spiropali i përgjigjet Bashës: Prit zgjedhjet e radhës

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar pas thirrjes së kryedemokratit Basha për zgjedhje të parakohshme, për zgjidhjen e krizës politike. Spiropali...

“Na nxinë”, Spiropali zbulon bisedën

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali, ka zbuluar bisedën me një eurodeputet, i cili i ka thënë se opozita shkon në takime jashtë vendit për...

“Do jetë i kripës dhe i piperit, jo i sheqerit”, Elisa Spiropali zbulon gjininë e bebit (VIDEO)

Në prag të muajit të shtatë të shtatzënisë, ministrja Elisa Spiropali, ka zbuluar në studion e “Ftesë në 5” se do sjellë në jetë...

Refuzimi i negociatave/ Spiropali: Opozita e shpalli Macronin ‘Hero Kombëtar’

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin, Elisa Spiropali, akuzon opozitën se po përdor “JO”-në e dhënë nga Këshilli Evropian për negociatat, si nevojë...

“Ilir Meta të dalë nga zyra e Presidentit”, Spiropali: Komisioni hetimor të vijojë punën

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar pas miratimit të raportit përfundimtar të Komisionit të Venecias për presidentin Meta. E ftuar...

Spiropali: PS e gatshme të ulet në çdo tryezë me opozitën, por jo për pazare

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur rreth hapjes së negociatave duke u shprehur se i gjithë faktori politik në vend duhet...

“Flet kështu se të bëri Rama ministre”, Spiropali i kundërpërgjigjet Maliqit

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, akuzon Elisa Spiropalin se ajo flet kundër presidentit Meta, pasi mbron kryeministrin Rama që e ka vënë atë...

“Meta i hodhi benzinë zjarrit”, Spiropali: Do vijojmë procedurat për shkarkimin e tij

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka komentuar raportin e Komisionit të Venecias, teksa u shpreh se vetë Meta e di se e...

Spiropali: Tërmeti i 21 shtatorit, më i fuqishmi në 40 vite

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur rreth tërmetit që goditi vendin të shtunën e  21 shtatorit, duke u shprehur...

Raporti i Venecias, me datë të manipuluar? Spiropali i përgjigjet zëdhënësit të Metës

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, në një reagim për mediat shprehet se Raporti i Komisionit të Venecias mban datën 29 shtator, ndërsa...

Të fundit

“Kërkojmë respekt, mos na trajtoni si spital”, thirrjet e forta të Ministrit të Jashtëm italian

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka bërë së fundmi disa thirrje të forta ndaj vendeve që kanë vendosur të mos hapin kufijtë...

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...
WhatsApp KONTAKTO TT