E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë.

Sipas saj, qeveria i ka mbajtur premtimet dhe në këto 7 vite është bërë më shumë se në 25 vite tranzicioni.

Ajo tha se shëndetësia sot është falas dhe spitalet janë në gjendje shumë më të mirë se më parë, si dhe çmimet e ilaçeve.

Elisa Spiropali: “235 mijë vende pune janë regjistruar më shumë se në 2013. Për ato  që ne kemi premtuar janë në rrugën e duhur dhe kemi bërë më shumë ne në 7 vite se në 25 vite tranzicioni. Që në 2013 motoja jonë ka qenë të bëjmë shtet.

Shëndetësia falas ka vetëm një koncept si matet. Nëse ata që janë të pasiguruar marrin apo jo shërbim shëndetësor parësor. Sot nuk ka asnjë njeri që nuk e merr këtë shërbim. Çmimet e ilaçeve kanë rënë dhe monopolet morën një goditje serioze.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Devoll: 58-vjeçari mbytet në rezervuar, e kishte marrë me koncension

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Devoll pasi një 58-vjeçar është gjetur i mbyur në rezervuarin e Koshnicës. Mësohet se ai...

E rëndë/ Shkon në 3 numri i viktimave nga aksidenti në Rrogozhinë

Ka shkuar në tre numri i viktimave nga aksidenti i rëndë i trefishtë që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Viktima e tretë është një...

Në kërkim për plagosje të rëndë, arrestohet 75-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 75-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim. Bëhet me dije se shtetasi me inicialet M.Ll, është dënuar me...

Basha: Rama premtoi 232 mln dollarë subvencione për fermerët, morën vetëm 47

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të tregojë ato që ai i quan dështime të kryeministrit Edi Rama gjatë 8 viteve të qeverisjes...

Tragjike në Rubik/ Familja me 3 anëtarë shuhet nga Covid-19 brenda një jave

Një tragjedi është shënuar në Rubik, ku një familje është shuar brenda një jave pasi 3 anëtarët e saj ishin infektuar me Covid-19. Mësohet se...