E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19.

Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Anxhers, për javën e 20 në Ligën 1.

Trajneri, i cili u ul në krye të pankinës së Parisit fillim të janarit, “do të respektojë izolimin” në bazë të protokolleve shëndetësorë. Ndërkohë, bashkëpunëtorët e tij Xhezus Perez dhe Miguel D’Agostino do të drejtojnë ekipin në ndeshjen në transfertë, specifikoi Paris SG.

Dy ditë më parë, PSG fitoi Superkupën e Francës, e udhëhequr nga trajneri argjentinas Mauricio Poçetino. Në ndeshjen finale ndaj Marsejës, zhvilluar në stadiumin e Lensit, parizienët fituan me rezultatin 2-1.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Nëse Rama merr 71 mandate pa prekur votën, do jap dorëheqjen si President

Ilir Meta: ''Nëse më 25 prill Rama merr 71 mandate pa prekur votën, më 26 prill unë do jap dorëheqjen si President i Republikës...

A do të ketë një 2-Mars tjetër? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Ilir Meta: Nuk kam pasur kohë të mendoj për këtë gjë, por nuk e di a do më zërë gjumi sot, por do përpiqem...

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...

Kreu i PE: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid-19

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas takimit në Bruksel me kryeministrin Edi Rama. Sipas Sassoli, institucioni që ai drejton dha “ok”-in për...