E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

Elisa Spiropali

“Vuloset fitorja historike e qarkut Tiranë, për mandatin e tretë me kryeministër Ramën”, Spiropali hedh hapin e radhës  

Ministrja Elisa Spiropali duket se ka marrë në dorë ‘frerët’ e Tiranës, dhe ka shpallur fitoren e së majtës për një mandat të tretë...

Spiropali i kthehet zëdhënësit të PPE-së/ Paloka: Turp që e trajtoni mikun gjerman si armik

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar lidhur me deklaratat e Partisë Popullore Evropiane. Përmes një postimi në Facebook, Spiropali shprehet...

PS ‘ndez motorët’ për zgjedhjet elektorale, Gaz Paja shfaqet në krah të Spiropalit

Prej ditësh, PS ka 'ndezur motorët' për fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare. Sot përfaqësuesit e PS-së kanë qenë të pranishëm në njësinë nr.13, ku...

PS nis punën për mandatin e tretë, Spiropali paralajmëron lëvizjen e radhës

Partitë politike kanë nisur përgatitjet për zgjedhjet. Një ditë më parë, Partia Demokratike njoftoi nismën e saj për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë dhe...

Rama mbron 15-vjeçaren, 1 vit më parë publikoi identitetin e prindërve të 13-vjeçares së përdhunuar

Deputeti i opozitës Halit Valteri, propozoi sot në Kuvend rikthimin e dënimit me vdekje për përdhunuesit. Ai iu referua rastit të abuzimit të një...

“Nuk dinë si të lidhin gomarin”, Spiropali: Ishte protesta e kafshimit të veshit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka ironizuar protestën nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Po kështu, një thumbim ka lëshuar...

“Të të vijë turp, kërko falje”/ Hajdari replikon Spiropalin

Ministrja Elisa Spiropali deklaroi se si opozita parlamentare ashtu edhe ajo joparlamentare kanë ngjashmëri sa i përket sjelljes dhe qëllimeve për Reformën Zgjedhore. Gjatë fjalës...

“Dashuri” mes Ramës e Metës? Spiropali: Presidenti u tregua i arsyeshëm

Gjatë ditëve të fundit, mazhoranca dhe presidenti Ilir Meta, kanë bashkëpunuar  për ndryshimiet në Kodin Penal, dhe prej disa javësh nuk kanë shkëmbyer më...

“Le të bëjë debat Spiropali me Ballën”, deputeti shpërthen i revoltuar në Kuvend

Deputeti Andi Përmeti është shprehur kundër rendit të ditës së miratuar për Kuvendin. Përmeti shpërtheu gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend, duke shigjetuar mazhorancën,...

Spiropali: Na falni që e zgjodhëm Metën President

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka kërkuar falje në emër të mazhorancës për zgjedhjen e Metës në postin e Presidentit. E...

Të fundit

E ndjetë tërmetin? Ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë duke kthyer edhe njëherë frikën te banorët. Lëkundjet e...

“Asistencë për Autostradën e Paqes”, BE: Shumë projekte në marrëveshjen e Uashingtonit po zhvillohen

Bashkimi Evropian tha se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke...

NASA do të dërgojë gruan e parë në Hënë në vitin 2024

Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës Amerikane (NASA) shpalli planet për të dërguar gruan e parë në hënë në vitin 2024. Administratori i NASA-s, Jim...

Largim masiv i të rinjve, 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar për azil 20 muajt e fundit

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera...

Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes...