E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

Elisa Spiropali

Spiropali bën ‘fajtor’ ndërtuesit: Do t’i godasim fort ata që kanë abuzuar

“Do të godasim ndërtuesit abuzues”, ky ka qenë mesazhi që ka dhënë sot zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali. Sipas saj, mbi 2000 banorë janë...

Tërmeti/ Spiropali: Shpëtimi gjendet fshehur thellë në shpirtin kombëtar

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur në lidhje me pasojat e rënda që la tërmeti i 26 nëntorit. Ajo e...

Dekretimi i Xhaferllarit/ Spiropali: Meta iu kundërvu SHBA-ve dhe BE-së

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka komentuar vendimin e presidentit Meta për dekretimin e Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës...

Elisa Spiropali: Gjykata Kushtetuese së shpejti funksionale

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar në lidhje me votimin e bërë ditën e sotme nga Kuvendi për Gjykatën...

Në janar i vodhën shtëpinë, numri dy i PD-së nxjerr zbuluar Spiropalin

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar mbi deklaratat e bëra sot nga Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, se PS...

Spiropali kërkon një mandat të tretë

Elisa Spiropali u ka kërkuar anëtareve të PS-së dhe shqiptarëve një mandat të tretë qeverisje me në krye Edi Ramën. Ajo e artikuloi këtë...

Rakipi: Do vijë dita që një avion të quhet Elisa Spiropali

Gazetari Ylli Rakipi e ka cilësuar Ramën si një ndër diktatorët më të këqinj. Në studion e “Provokacija”-s të Mustafa Nanos, Rakipi theksoi se...

“Vilat e Bashës tek kompleksi i njohur”/ Spiropali: SPAK duhet ta hetojë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar ndaj lajmeve se kryedemokrati Lulzim Basha ka ndërruar banesë duke shkuar në një...

Bardhi i përgjigjet Spiropalit: Rama ka frikë Reformën Zgjedhore

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i ka kthyer përgjigje ministres Elisa Spiropali, në lidhje me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter, Bardhi...

PD nxjerr fotot e Spiropalit: Nga sarajet tek pushimet e luksit

Teksa opozita kërkon zgjedhje të parakohshme, qeveria është e vendosur ta çojë mandatin e saj deri në fund. https://tiranatoday.al/basha-del-me-deklaraten-e-jashtezakonshme-video/ Pas qëndrimit publik të Bashës, një kundërpërgjigje...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT