E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Rama prezanton sot qeverinë e re

Sot në ambientet e Pallatit të Kongreseve, në orën 10:00, do të mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste, ku do të zbulohen emrat e ministrave të rinj, por edhe të gjithë drejtuesit e organizmave brenda kësaj force politike.

Kryeministri Edi Rama do t’iu prezantojë sot socialistëve dhe qytetarëve qeverinë e re “Rama 3”.

Kreu i qeverisë ka preferuar që të lërë në ankth socialistët, pasi nuk ka zbuluar asnjë emër që do ta marrë pas në këtë mandat të tretë 4-vjeçar.

Vetë shefi i qeverisë pak ditë më parë, gjatë një takimi që zhvilloi me deputetët e vjetër dhe të rinj, konfirmoi vetëm Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Merr detyrën Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike, politika bëhet bashkë

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...