‘Nëse nuk pushon s’do të lë të flasësh’/ Debat i fortë mes Dumës dhe Spiropalit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është përballur me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Të ftuar në emisionin  “Log” mes tyre ka pasur një debat të fortë, teksa kanë komentuar përleshjen që ndodhi ditën e djeshme në Elbasan, mes simpatizanëve të PD-së dhe atyre të PS-së.

Duma tha se PD do e rrëzojë Ramën pasi është një person me mendje të keqe kriminale, deklaratë e cila nuk është pritur aspak mirë nga Spiropali e cila ka ndërhyrë.

Pjesë nga debati

Grida Duma: Ne nuk mund të lejojmë që të jetë në krye të shqiptarëve një njeri me mendje të keqe kriminale ndërkohë që drejton shqiptarët që janë me mendje të ndritur. Nga dekriminalizimi këta u turpëruan?

Elisa Spiropali: Çfarë kriminelësh thua? Kush janë kriminelët mi thoni?

Grida Duma: Avdylajt i dimë, i di gjithë Europa. Nëse nuk pushon nuk do të lë asnjë sekondë të flasësh.