E enjte, 28 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

Grida Duma

“Rama ka frikë të hetohet”, PD dorëzon padinë e parë

Nënkryetarja e PD-së, Grida Duma dhe Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese, padinë për mos ngritjen e Komisionit Hetimor për...

Duma: Bashës i kanë ardhur oferta nga bandat për të marrë pushtetin

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike në Kavajë, Grida Duma deklaroi se kryedemokrati Lulzim Basha, ka pasur oferta nga grupe kriminale në këmbim të...

I ka dalë kundra Bashës/ Duma: E kam mbrojtur Imamin, Rama e donte në burg

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike për qarkun e Kavajës, Grida Duma i është kundërvënë ish-ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, i cili kërkon dorëheqjen...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Duma: Më erdhën disa banda dhe më ofruan ndihmë për të fituar zgjedhjet

Kandidatja për deputete në listën e Partisë Demokratike, Grida Duma ka teguar publikisht se Partia Demokratike ka pasur oferta nga tre banda. E ftuar në...

Plagosja në Kavajë, Duma denoncon: Njëri nga autorët është drejtor policie

Kandiatja për deputete e Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur në lidhje me incidentin që ndodhi sot në Kavajë, ku u plagos sekretari i...

‘Nëse nuk pushon s’do të lë të flasësh’/ Debat i fortë mes Dumës dhe Spiropalit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është përballur me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Të ftuar në emisionin  “Log” mes tyre...

Duma sfidon Veliajn: Të garojë për deputet, po mori 7% të votave lë mandatin

Ish-deputetja dhe Drejtuesja Politike e Partisë Demokratike për Tiranën, Grida Duma ka lëshuar një sfidë për kryebashkiakun, Erion Veliaj. Gjatë një takimi me qytetarë në...

“Padi për Dumën”, PD: Rama dhe Veliaj janë të frikësuar

Partia Demokratike i është përgjigjur akuzave të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, i cili deklaroi se do të çonte në gjykatë ish-deputeten Grida Duma,...

Përgjimet e antimafias italiane/ Veliaj çon në gjykatë Dumën për shpifje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të padisë në gjykatë ish-deputeten e PD, Grida Dumën për shpifje. Përmes një reagimi zyrtar, Veliaj thekson...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...